Produkter »
Baby
»
Tröjor, koftar och t-shirts
Tröjor och T- shirts
Varm ribbstickad kofta i 100% ekologisk ull. Knäpps med knappar av naturmaterial. Finns i färgerna röd, naturvit, chokladbrun och blå. Fem storlekar 50-104cl. Obs! Som alla Disana plagg så är koftan stor i storlek.
Tillverkare: Disana (Tyskland)
Tillverkare: Disana (Tyskland)
Pris:
från 310,00
Artnr: 360150
Utvalda varor
En enkel och fin barn t-shirt i 100% ekologisk bomull. Axelknäppning med två träknappar för att t-shirten ska gå lätt att dra över huvudet. Finns i färgerna röd och ljusblå. Tre storlekar 50-80cl
Tillverkare: Leela Cotton
Pris:
95,00
Artnr: 820201
Tröjor, koftar och t-shirts
Långärmad tröja i 100% ekologisk bomullsvelour. En mjuk och skön tröja med tryckknappar vid halsringningen för att underlätta av- och påklädnad. Finns i färgerna blå och mörkrosa. Tre storlekar 62-92cl.
Tillverkare: Living Crafts
Tillverkare: Living Crafts
Pris:
160,00
Artnr: 63301
Utvalda varor
Långärmad T-tröja i 100% ekologisk bomullsvelour. Knäpps vid axeln med nickelfria tryckknappar för att underlätta av- och påklädnad. Tröjan har en randig mudd och finns i färgerna röd, blå och grön. Fyra storlekar 62-104cl.
Tillverkare: Leela Cotton.
Tillverkare: Leela Cotton.
Pris:
200,00
Artnr: 21670
Ytterkläder
Ribbstickad tröja i 100% ekologisk ull. Tröjan har en liten rullkrage och rullad kant nedtill och vid armarna. Tröjan knäpps vid axeln med knappar av naturmaterial för att underlätta av- och påklädnad. På storlek 110-116 finns ingen axelknäppning. Finns i färgerna naturvit, blå, röd, marinblå, mörkrosa, orange, lila och grön. Sex storlekar 50-116cl. Obs! Tröjan är stor i storlek.
Tillverkare: Disana
Tillverkare: Disana
Pris:
från 280,00
Artnr: 360101






